Punkt terapeutyczny -kontynuacja programu dla dzieci i młodzieży
Ideą przedstawionego projektu jest kontynuacja i stałe działanie dostępnego i znanego już od wielu lat miejsca zwanego Punktem terapeutycznym na terenie Powiatu Wołomińskiego na rzecz jego mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży z zaburzeniami w rozwoju poprzez prowadzenie terapii indywidualnej i grupowej, konsultacji, zajęć aktywizacyjnych i szkoleń dla rodziców.
Czas realizacji: projekt realizowany jest w terminie 09.01.2022 do 31.12.2024. Jest to projekt trzyletni.
Kwalifikacja do udziału w projekcie: Do udziału w projekcie zakwalifikowane są wszystkie osoby zamieszkujące na terenie Powiatu Wołomińskiego, które potrzebują uzyskać wsparcie w proponowanych przez nas formach – diagnozy, konsultacji czy terapii specjalistycznej. W przypadku wyczerpania puli wolnych miejsc możemy udzielić konsultacji oraz wpisać na listę rezerwową osób oczekujących na kolejną edycję projektu.
Rekrutacja do projektu odbywa się w sposób elektroniczny w pięciu krokach (zob. infografika), po zapoznaniu z zasadami i regulaminem realizacji projektu należy wypełnić i wysłać formularz rejestracyjny.
Ułatwienia – dla osób z trudnościami w czytaniu przygotowaliśmy prezentację oraz film dotyczący projektu dostępny na yt – link poniżej (od lutego 2022), informacja o projekcie dla osób niewidomych jest dostępna w pliku tekstowym do automatycznego odczytania – link… (od lutego 2022).
FORMULARZ REJESTRACYJNY – formularz aktywny jest od 09.01.2022 przez cały czas realizacji projektu.
Po wysłaniu formularza koordynatorzy projektu umówią się na pierwszą wizytę konsultacyjną i po omówieniu potrzeb uczestnika jeśli będzie to możliwe zaproponowane zostanie wsparcie. Wtedy rozpocznie się Etap II – realizacja projektu.
Uczestnicy projektu
Odbiorcami naszego projektu są mieszkańcy Powiatu Wołomińskiego, dzieci i młodzież niepełnosprawna lub z wyzwaniami w rozwoju takimi jak opóźnienia rozwoju mowy, autyzm, zespół Aspergera, mutyzm wybiórczy, zaburzenia genetyczne różnego rodzaju, zaburzenia lękowe, nieśmiałość, niska samoocena, zaburzenia psychoruchowe oraz inne zaburzenia rozwoju w trakcie diagnostyki.
Miejsce realizacji projektu: zajęcia terapeutyczne, konsultacje i diagnozy odbywają się w Ośrodku terapii Fundacji Słyszę-Mówię-Czuję w Wołominie, ul. Mieszka I 8, w przypadku pandemii prowadzone są w sposób zdalny lub niekiedy w przestrzeni otwartej.
Pakiet terapeutyczny i szczegóły dotyczące zajęć
W projekcie mamy określoną liczbę godzin terapeutycznych indywidualnych, grupowych oraz konsultację, a także określoną liczbę uczestników. Aby zapewnić realizację projektu przez 3 lata oraz realizować cele projektu zgodnie z zasadami zajęć terapeutycznych każdy uczestnik projektu może skorzystać z następujących zajęć, w które są angażowani również rodzice, opiekunowie dziecka, co jest integralną częścią projektu. Poniżej przedstawiamy szczegóły realizacji projektu, z którymi należy się zapoznać przed zgłoszeniem do projektu.
Więcej informacji na stronie fundacji: